Strony www

Dlaczego tworzenie witryn www przez firmę jest lepsze od darmowych rozwiązań

W internecie jest wiele kreatorów stron, darmowych skryptów lub platform blogowych, które pomogą nam przy tworzeniu własnej witryny www. Przy pomocy kilku kliknięć możemy zrobić stronę samemu. Mimo tego lepiej wybrać firmę realizującą tworzenie stron www. Oto dlaczego.

Strony www – korzyści wyboru profesjonalnej firmy

Firma tworząca witryny www wykona tę usługę kompleksowo – oprócz utworzenia samej witryny (to znaczy napisania kodu: HTML, CSS, JavaScript, PHP, Ajax) wykona także inne prace związane z optymalizacją kodu i treści pod algorytmy wyszukiwarek internetowych (tzw. seo). Ponadto zleceniobiorca wykona również projekt logo i inne grafiki, może też wypełnić stronę www niezbędną treścią. Ważny jest także wybór domeny i zleceniobiorca również nierzadko taką usługę wykonuje. Domena to nic innego jak nazwa symboliczna, która reprezentuje naszą stronę www w internecie. Wybór domeny wcale nie jest taki łatwy jak mogłoby się wydawać, ponieważ wiele najpopularniejszych nazw jest zajętych i trzeba dodawać do nazw przedrostki jak „e-” bądź „24” albo szukać dalej innych nazw, co może zająć kilka godzin. Firma tworząca strony internetowe może zapewnić nam hosting czyli usługę przechowywania naszej witryny na serwerze w internecie za niewielką opłatą w porównaniu do tego czego żądają firmy stricte hostingowe.

projektowanie stron www

Cena witryny internetowej – płatnej i „darmowej”

To prawda, iż na blogu bądź darmowym hostingu mamy stronę www za darmo. Ale czym za to płacimy? Reklamami, które będą się pojawiać oprócz naszych treści, usług lub produktów – nierzadko będą to reklamy konkurencyjnych firm. Ponadto taki darmowy hosting lub usługa blogowa ma większe ograniczenia jeśli chodzi o zasoby (procesor, pamięć ram, wielkość dysku na serwerze) aniżeli wykupiony hosting. Może się okazać, iż nasza strona www przestanie działać po przekroczeniu miesięcznych limitów, a klient odwiedzający naszą witrynę zobaczy tylko komunikat o braku dostępności usługi. Strony internetowe cena nie jest tak wielka zważywszy na ten fakt. Warto zatem skorzystać z usługi firmy zajmującej się tworzeniem profesjonalnych witryn – ta opcja ma o wiele więcej zalet niż darmowe rozwiązania, o których napisałem w tym artykule.